Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Το 9 στα 9 κέρασμα στους Γαύρους του Βορρά!

Μάλιστα, ήρθε και το 9 στα 9 με αυτό το 0-2 στη Βέροια και έτσι ο Θρύλος περιμένει να δει αύριο ποιος θα μπει πιο βαθιά στην κατάψυξη από το ντέρμπι της δεύτερης θέσης μεταξύ ΠΑΟ και ΑΕΚ.

Θα ξεκινήσω με τα αρνητικά αυτής της νίκης γιατί καλό είναι να κοιτάμε τα όποια προβλήματα μας ακόμα και όταν νικάμε. Αυτό άλλωστε είναι και ένα από τα πολλά που μας κάνουν να διαφέρουμε από κάθε λογής αλλόθρησκους. Ο Ολυμπιακός πάλι έχασε ένα ημίχρονο. Πάλι δεν μπήκε καλά στο ματς και επέτρεψε να απειληθεί η εστία του, ευτυχώς χωρίς να δεχθεί γκολ. Πάλι χρειάζεται ο Ρομπέρταρος να κάνει σωτήριες επεμβάσεις, ειδικά αυτή στο 5΄λεπτό ήταν απίστευτη! Το ίδιο συνέβη και στο επιθετικό κομμάτι αφού δεν μπόρεσε η ομάδα να βρει λύσεις για να πατήσει περιοχή με και να δημιουργήσει φάσεις για γκολ. Αν δεν κάνω λάθος οι πιο αξιόλογες φάσεις για γκολ ήταν τα δυο φάουλ του Φορτούνη που ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε. Στο δεύτερο μπήκε πάλι καλύτερα και άρχισε να δουλεύει για να διασπάσει ορθολογικά την αντίπαλη άμυνα.  O Ερνάνι μπήκε στο ματς και έδωσε άλλη πνοή στην επίθεση. Ο Πάρντο δεν ήταν στα κέφια του και έτσι η πολύ σωστή αλλαγή του Σίλβα έκανε την αντίπαλη άμυνα να ανοίξει, κάτι που μέχρι τότε δεν είχε συμβεί. Το 0-1 ήρθε μετά από σέντρα του Πορτογάλου στον Ιντέγε που με δεύτερη προσπάθεια, κόντρα που κατέληξε στα δίχτυα, άνοιξε το σκορ και το δρόμο για τη νίκη. Στην ζωντανή μετάδοση δεν φάνηκε να βρίσκει στο χέρι του αλλά πρέπει να έχει βρει, όμως η απόσταση με τον τερματοφύλακα που διώχνει ήταν τόσο μικρή που δεν γίνεται να είχε πρόθεση. Το δεύτερο γκολ ήρθε με την αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ του Τζίμι που μόλις λίγα λεπτά πριν είχε περάσει στο ματς στη θέση του Σεμπά. Ο Ολυμπιακός πάλι δεν μας μάγεψε με το ποδόσφαιρο που έπαιξε αλλά πήρε, πάλι, μια εύκολη, καθαρή και επαγγελματική νίκη. Έτσι μπόρεσε να δώσει χαρά στους 3.000 φίλους του που πήγαν στο δημοτικό στάδιο της Βέροιας για να δουν την αρρώστια τους και να επισημάνουν ακόμα μια φορά πως οι ΓΑΥΡΟΙ είναι παντού και μετατρέπουν την όποια έδρα σε… Καραϊσκάκη! Αυτή η νίκη είναι 100% αφιερωμένη σε αυτόν τον κόσμο!

Τώρα ξεκούραση και πάμε για το ματς της χρονιάς(μέχρι το επόμενο) με την Ντιναμό στο Καραϊσκάκη!

ΥΓ. Μπράβο ρε Μάρκο που πήγες στον κόσμο να τον ευχαριστήσεις, είσαι ένας από εμάς-Τέλος!

Όσα φιλαράκια γουστάρουν κάνουν Like στη σελίδα μου για να τα λέμε και απο το fb