Αχ βρε Τζαβέλλα πως μου γλίτωσες μόνο με ένα

Εντάξει συμβαίνουν και αυτά στο ποδόσφαιρο. Μπορεί η μια ομάδα να είναι τόσο κακή και να παρασύρει την καλύτερη στο δικό της κακό παιχνίδι.

Δεν δικαιολογώ τους παίκτες μας που σήμερα δεν απέδωσαν όπως θέλαμε για να τους χορτάσουν γκολ και όχι να πάρουν απλά τη νίκη. Εγώ έτσι το εξηγώ αυτό το ανεξήγητο που συνέβη μετά το γρήγορο πρώτο γκολ. Ήταν τόσο ανύπαρκτος ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο που τον λυπόσουν. Δεν είχαν κανένα πλάνο και δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα μέσα στο χορτάρι. Όπως και να το κάνεις όταν βλέπεις τον αντίπαλο να έχει τα μαύρα του τα χάλια και εσύ δεν σκίζεσαι όπως θα έκανες αν τους υπολόγιζες. Πραγματικά όταν σκέφτεσαι πως αυτοί ήθελαν πρωτάθλημα πριν λίγους μήνες, σε πιάνουν τα γέλια. Όμως έπρεπε να παίξουν καλύτερα οι παίκτες μας και με περισσότερη όρεξη και να τους πελεκίσουν μέσα στο γήπεδο. Τώρα με αυτό το 1-0 και τα δυο λάθος οφσάιντ που τους έδωσαν θα γυρίσουν σχεδόν σαν θριαμβευτές στην Τούμπα. Εμείς φταίμε γι αυτό. Τους δώσαμε την μπάλα, χάσαμε το κέντρο και μπροστά κάναμε πλακίτσα αντί να βάλουμε τη μπάλα στο χορτάρι και με γρήγορες πάσες να τους πεθάνουμε στο τρέξιμο.

Πάραυτα η νίκη είναι νίκη και η ομάδα συνεχίζει ακάθεκτη για τους στόχους της. Σειρά της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και εκεί πρέπει να ρεφάρουν τα γκολ που δεν έβαλαν στον ΠΑΟΚ.

Δεν γίνεται να μην αναφερθώ και σε αυτό που ζήσαμε πριν τον αγώνα και ήταν κάτι πρωτόγνωρο για όλους μας. Χίλια μπράβο σε όσους το ετοίμασαν και έδωσαν την δυνατότητα σε όλους μας να τιμήσουμε του νεκρούς μας. Από το συγκλονιστικό βίντεο που έπαιζε στα μάτριξ μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια που μας έκανε να συγκινηθούμε για αυτά τα αδικοχαμένα παιδιά. Μπράβο και στην ομάδα του ΠΑΟΚ που τίμησε τους νεκρούς, μπράβο και στην εξέδρα που τους χειροκρότησε.

ΥΓ. Τζαβέλα πόσο νούμερο είσαι; Όσο και αυτοί που γράφουν για άδικη αποβολή σου…

ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΣ

(2 ψήφοι)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Παρασκευή τα σπουδαία! Του το «χρωστούσε»… »