Το δικό μου ντέρμπι…!

Δεν άντεξα, έβαλα στον προσομοιωτή το ντέρμπι και σας παρουσιάζω το δικό μου ιδανικό σενάριο για την εξέλιξη του ματς.  Είπαμε, δεν είμαι καλά γι αυτό μην διαβάσεις αυτό το κείμενο αν δεν συμπάσχεις!

Ο Ολυμπιακός βγαίνει για ζέσταμα κάτω από αποδοκιμασίες και ρίψεις αντικειμένων. Οι παίκτες του Ολυμπιακού δεν μασάνε και επικεντρώνονται στο ζέσταμα τους. Ο Σίλβα κάνει και αυτός την εμφάνιση του στον αγωνιστικό χώρο της Λεωφόρου, ακολουθούν αποδοκιμασίες. Ξαφνικά ο Σίλβα πατάει χορτάρι και αρχίζει να κατευθύνεται προς την εστία που βρίσκεται  μπροστά στην Μπύρα 13… Χαλασμός κυρίου, τα βαζέλια σκούζουν όπως η χήρα στο κρεβάτι… Ο Μάρκος αλλάζει απότομα κατεύθυνση και με τις κινήσεις των χεριών του, λέει… Κάλμα, κάλμα, ηρεμήστε μια πλάκα έκανα… Η εξέδρα ηρεμεί και το ματς ξεκινάει!

Ο Ολυμπιακός κυριαρχεί από τα πρώτα λεπτά και οι ποδοσφαιριστές του πάνε πρώτοι σε όλες τις μπάλες. Το πάθος ξεχειλίζει και η διαφορά ποιότητας φαίνεται από τα πρώτα λεπτά. Ο Θρύλος πιέζει, ο ΠΑΟ αμύνεται…

Κασάμι στον Φορτούνη που έχει έρθει κοντά στη γραμμή, Ντουρμάζ και Ιντέγε οι επιλογές του. Μαγική πάσα του μικρού στον Ιντέγε που ρόλαρε πάνω στον Ταβλαρίδη και βρίσκεται απέναντι από τον Στιλ. Γκοοοοοοολ 0-1 ο Ολυμπιακός στο 13ο λεπτό, με άψογο πλασέ του Ιντέγε!

Στο γήπεδο επικρατεί σιωπή, το ματς συνεχίζεται… Ο ΠΑΟ προσπαθεί ανεπιτυχώς να βρει τον Μπεργκ στην επίθεση, ο Ολυμπιακός πάει να τελειώσει το ματς. Οι πρώτες μουρμούρες από την εξέδρα είναι γεγονός. Ο Θρύλος πιέζει αλλά το ημίχρονο πλησιάζει.

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Φορτούνη, στο 45΄. Γκοοοοοοολ Κώστα Φορτούνης! Μαγική εκτέλεση φάουλ στο παραθυράκι του, ανήμπορου να αντιδράσει, Στιλ !

Ημίχρονο και τα πρώτα γκρεμίσματα στη Λεωφόρο, είναι γεγονός!

Δεύτερο ημίχρονο, στα πρώτα λεπτά ο Ολυμπιακός ελέγχει το ματς αλλά δεν δημιουργεί φάσεις. Ο ΠΑΟ ξεθαρρεύει και σε μια γιόμα από την άμυνα, ο Μπεργκ ευνοείτε και κάνει το πρώτο σουτ στον Ρομπέρτο στο 60΄!

Αλλαγή για τον Σίλβα στο 70΄, ο Φινμπόγκασον στη θέση του Φορτούνη-καθαρά για να τον προφυλάξει ενόψει Μπαγερν. Ο Ντουρμαζ πάει στη θέση – 10- και ο Ιντέγε αριστερά.  Εντωμεταξύ η ανακαίνιση στη Λεωφόρο καλά κρατεί…

Στο 80ο λεπτό ο Ολυμπιακός κερδίζει φάουλ σε εξαιρετική θέση για το αριστερό του Ντουρμάζ. Τα ουίσκια στα επίσημα εξαντλήθηκαν! Όλοι περιμένουν απευθείας εκτέλεση, ο Τζίμι σκάβει την μπάλα ίσα να περάσει το τείχος, για το κεφάλι του Ιντέγε που με τη σειρά του πασάρει στον αμαρκάριστο Φίνμπο. Γκοοοοολ ο Ισλανδός με δεξί βολ πλανέ κάνει το 0-3.

Η Λεωφόρος αδειάζει με γοργούς ρυθμούς. Αποδοκιμασίες κατά της διοίκησης και των ποδοσφαιριστών.

Το ματς τελειώνει, ο Ολυμπιακός κάνει το 11/11 και τελειώνει οριστικά την υπόθεση τίτλος! Οι πράσινοι οπαδοί εν χορώ ζητάνε την απομάκρυνση του Γ. Αλαφούζου. Τα ψέματα τελείωσαν…!

Όσα φιλαράκια γουστάρουν κάνουν Like στη σελίδα μου για να τα λέμε και απο το fb