Dole Right

Διαβάστε:

Σημαντική η παρουσία στον 33ο Μαραθώνιο!

Εξαιρετικός ήταν ο απολογισμός του τμήματος Στίβου του Ολυμπιακού το οποίο μετείχε στον 33ο Μαραθώνιο της Αθήνας!

Ο Ολυμπιακός κατέβηκε στη σπουδαία αυτή διοργάνωση με 4 αθλητές και άπαντες τερμάτισαν εντός 12άδας γεγονός που συμβαίνει για πρώτη φορά στην ιστορία του τμήματος. Σε έναν αγώνα όπου έλαβε μέρος 13.000 κόσμος οι αθλητές του Ολυμπιακού διέπρεψαν με την παρουσία του Δημήτρη Θεοδωρακάκου να ξεχωρίζει αφού τερμάτισε στη 2η θέση και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο. Από κει και πέρα στην 5η θέση τερμάτισε ο Μιχάλης Καλομοίρης, στην έβδομη ο Γεράσιμος Γρίβας και στη 12η ο Γιάννης Ζαχαράτος.

Από την εξαιρετική αυτή παρουσία ο Ολυμπιακός συγκέντρωσε 26 βαθμούς τους οποίους θα κεφαλαιοποιήσει όταν ξεκινήσει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών το καλοκαίρι.

Πηγή:osfp.gr

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Κάνε like στη σελίδα του bam.gr στο facebook για να μαθαίνεις όλα τα νέα του Ολυμπιακού μας:

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Απόλυτος «θρύλος» Συνεχίζει στο Challenge Cup »