Ξαναβούλιαξε τη Βουλιαγμένη ο Ολυμπιακός!

Μεγάλη νίκη με 10-9 επί της Βουλιαγμένης πήρε ο Ολυμπιακός στο φινάλε της πρώτης φάσης του πρώτου ομίλου της Α1 πόλο γυναικών.

Οι ερυθρόλευκες έκαναν το «2Χ2» επί του ΝΟΒ για φέτος και διατήρησαν την κορυφή του ομίλου, που τους στέλνει στη δεύτερη φάση με το πλεονέκτημα της έδρας.

Τα ματς των δύο ομάδων για τη δεύτερη φάση έχουν προγραμματιστεί για τις 9, 12 και (αν χρειαστεί) 16 Δεκεμβρίου, με τις αναμετρήσεις να αναμένονται συναρπαστικές.

Στο σημερινό ματς, ο ΝΟΒ ήταν αυτός που προηγήθηκε (2-0), όμως ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο οκτάλεπτο και με το επιμέρους 4-0, έκανε το 5-2 μέχρι το ημίχρονο.

Οι ερυθρόλευκες κράτησαν το προβάδισμα στο τρίτο οκτάλεπτο, με τη Βουλιαγμένη να αντιδράει στην τελευταία περίοδο, μειώνοντας τρεις φορές στο γκολ, χωρίς να καταφέρνει να ισοφαρίσει.

Οκτάλεπτα: 1-2, 4-0, 2-2, 3-5.

Ολυμπιακός (Κώστας Χατζηδάκης): Διαμαντοπούλου Χρ., Πλευρίτου Ελ. 1, Φουντωντού, Ελευθεριάδου 1, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου 2, Ασημάκη 2, Πλευρίτου Μαργαρίτα 1, Έμολο 1, Πλευρίτου Βασιλική 1, Τσουκαλά 1, Μυριοκεφαλιτάκη, Σταματοπούλου, Κωνσταντοπούλου
Βουλιαγμένη (Αλεξία Καμμένου): Κούβδου, Νιχάους, Χυδηριώτη 2, Τζελέπη, Πρωτοπαπά 1, Ξενάκη 3, Μαυρωτά, Πάτρα, Κούλχαας 1, Διαμαντοπούλου Βασιλική 2, Λούδη, Αντωνιάδη, Κοτσιώνη, Νίνου Παναγιώτα, Νίνου Ειρήνη.