Πιο κοντά στο 44ο

Τεράστιο βήμα τίτλου έκανε ο Ολυμπιακός με τη χθεσινή νίκη επί του Πλατανιά (2-1).
Το κακό πρώτο ημίχρονο έδωσε τη θέση το σε μια καλή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, όπου το 0-1 ανατράπηκε μέσα σε εννιά λεπτά. Και παρότι δεν έλειψαν ξανά οι κίνδυνοι για γκολ ισοφάρισης, στο τέλος οι «ερυθρόλευκοι διαχειρίστηκαν σωστά το προβάδισμά τους και θα μπορούσαν να είχαν ανεβάσει το δείκτη του σκορ.

Στις τάξεις της ομάδας υπάρχει ικανοποίηση για την αντίδραση που έβγαλε η ομάδα. Υπάρχει καλύτερη ψυχολογία πλέον κι αυτό πιστώνεται στον Τάκη Λεμονή, ο οποίος έχει βάλει ήδη κάποια στοιχεία που θέλει στην ομάδα, εστιάζοντας στο παιχνίδι από τα άκρα.

Πλέον οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να εξασφαλίσουν το ταχύτερο δυνατό την κατάκτηση του τίτλου. Πλέον βρίσκονται στο +9 από τον δεύτερο Πανιώνιο, με αγώνα περισσότερο, και στόχος είναι στα προσεχή εκτός έδρας ματς, με Κέρκυρα την Τετάρτη και Λεβαδειακό την Κυριακή, να… τελειώνουν, ώστε να αφοσιωθούν εν συνεχεία ολοκληρωτικά στο Κύπελλο εν όψει και του πρώτου ημιτελικού με την ΑΕΚ, τη Μεγάλη Πέμπτη.

Ο Τάκης Λεμονής έδωσε ρεπό στους παίκτες του για την Κυριακή και από αύριο θα αρχίσει η μίνι προετοιμασία για την Κέρκυρα. Στο ματς αυτό διαθέσιμος θα είναι και ο Σεμπά.