Πυγμαχία : Πρωταθλητής για 2η σερί χρονιά ο Ολυμπιακός Κ22

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας Under 22, που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγρινίου. κατέκτησε για δεύτερη σερί χρονιά ο Ολυμπιακός.

Πρωταθλητής στην κατηγορία των 63κιλών Under 22, αναδείχθηκε ο Στίβεν Εστεμπάν κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ιωσήφ Σπυρίδης στην κατηγορία των 69 κιλών. Καλή εμφάνιση και από τον Βασίλη Μακρυγιάννη στην κατηγορία των 63κιλών.

Οι άλλοι «ερυθρόλευκοι» που αγωνίστηκαν στο πρωτάθλημα Under 22 ήταν ο Κυριάκος Φρέντζος στην κατηγορία των 63κιλών και ο Πέτρος Αληφαντάρος στην κατηγορία των 69κιλών.

Ο σύλλογος μετείχε με δυο αθλητές και στο Πρωτάθλημα Νέων που διεξήχθη παράλληλα στο Αγρίνιο, κατακτώντας δυο χάλκινα μετάλλια με τους Γιάννη Γεμένογλου και Γιώργο Κούρκορ στην κατηγορία των 75 κιλών.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Συνεχίζει στον Ολυμπιακό μέχρι το 2022 η Πλευρίτου