Ήταν στημένο

Με ένα ωραίο και χιουμοριστικό πανό υποδέχτηκαν οι φίλοι του Ολυμπιακού το ματς «Δεν περνάμε ΚΤΕΟ λόγω κάρτας καυσαερίων».   Νευρικά ξεκίνησαν και οι δυο ομάδες με πολλά φάουλ και τη μπάλα στα πόδια του Ολυμπιακού. Πρώτη καλή φάση μετά από φάουλ του Φορτούνη, ο Ρέτσος από καλή θέση πέταξε τη μπάλα άουτ.

Στο 21ο λεπτό μετά από κόρνερ του Φορτούνη κεφαλιά του Ιντέγεκαι ο Ολυμπιακός κάνει το 1-0. Το 2-0 δεν άργησε να γίνει μόλις 5 λεπτά μετά την επίτευξη του πρώτου γκολ έρχεται στο 26ο λεπτό ο Φορτούνης μοιράζει τη μπάλα στο Σεμπά που με την μία βγάζει παράλληλη μπαλιά στον Ελιονούσι, πλασάρει τον Στιλ και χρίζεται σκόρερ.   Στο 39ο λεπτό παραλίγο να γίνει το 3-0 όταν σε τετ α τετ του Ιντέγε μετά από κάθετη πάσα του Μάρτινς ο Στιλ απέκρουσε με τα πόδια.   Αυτό έγινε στο 44ο λεπτό όταν μετά από φάουλ του Φορτούνη από δεξιά ο Ιντέγε στο κέντρο της άμυνας νικάει και τον Στιλ και κάνει το 3-0.
Δύσκολη η επανάληψη για τον αντίπαλο του Ολυμπιακού που παρόλα αυτά κέρδισε πέναλτι στο 60ο λεπτό, ο Λεντέσμα όμως στέλνει τη μπάλα έξω.
Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο μέρος κρατώντας δυνάμεις έπαιζε με αντεπιθέσεις και σε μια φάση διαρκείας στη περιοχή του αντιπάλου ένα φοβερό σουτ του Φιγκέϊρας στο 68ο λεπτό απομάκρυνε ο Στιλ σε κόρνερ.

Σε ένα ματς που δεν μπορεί να μπει σε καμία σοβαρή κριτική ο Ολυμπιακός διέλυσε τον Παναθηναϊκό και στο δεύτερο τον λυπήθηκε και κράτησε δυνάμεις για την προπόνηση της Δευτέρας, ένας σβηστός Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο έκανε πλάκα στην καλύτερη ομάδα του Αυγούστου και τον σεβάστηκε ή τον λυπήθηκε είναι το πιο σωστό.

Καλύτερος μακράν παίχτης του Ολυμπιακού ο Μάρτινς , ήταν παντού έκλεβε μπάλες, πήγαινε τη μπάλα μπροστά περνούσε σαν σταματημένα τα χαφ του Παναθηναϊκού ήταν συνδετικός κρίκος άμυνας και επίθεσης, τι άλλο να ζητήσει κάποιος από αυτό το παιδί που ήρθε χωρίς τυμπανοκρουσίες και κάνει τα πάντα μέσα στην ομάδα.

Ο Παναθηναϊκός που πρέπει να σημειώσουμε ότι ο Σιδηρόπουλος του χάρισε πέναλτι μαϊμού και αρκετές κάρτες έδειξε το ανύπαρκτο πρόσωπο του και στα δυο ημίχρονα, δεν μπορούν τα παλληκάρια ούτε στην άμυνα ούτε στην επίθεση όσα σάιτ και ραδιόφωνα να πάρουν όσους προπαγανδιστές και να μαζέψουν μια είναι η λύση φτιάξτε ομάδα.

Και ένα ερώτημα για το τέλος ήταν τελικά στημένο ;;; Αυτό ποιον να ρωτήσω να μου το λύσει;