Τσάμπιονσιπ: Σέφιλντ Γουεν- Γουότφορντ

Στο Χίλσμπορο οι «κουκουβάγιες» υποδέχονται τις «σφήγκες» σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι γηπεδούχοι θέλουν την νίκη για να βάλουν φρένο στις τέσσερις σερί ήττες που μετράνε στο πρωτάθλημα και στον αγωνιστικό κατήφορο των τελευταίων εβδομάδων.

Την περασμένη αγωνιστική έχασε στην έδρα της από την Λέστερ ( 0-2) ενώ η πιο πρόσφατη νίκη της ήταν το 2-1 επί της Πίτερμπορο στις 3/11.
Οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να υπολογίζουν στις υπηρεσίες του Κρις Ο Γκρέιντι ( 15/3) ενώ στον αντίποδα μέσος Κρις Λάινς ( 1/0) είναι πλέον διαθέσιμος και ερίζει για μια θέση στο αρχικό σχήμα.

Όντας πλέον κάτω από την επικίνδυνη ζώνη τρέχοντας ένα αρνητικό ρεκόρ 4 ηττών ενώ έχουν μόλις δυο νίκες στα 16 πιο πρόσφατα παιχνίδια τους σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Οι «σφήγκες» την περασμένη αγωνιστική πέταξαν ένα προβάδισμα δυο τερμάτων , αφού ήταν μπροστά στο σκορ με 0-2 στο 21ο λεπτό , στο Μπλούμφιλντ απέναντι στην Μπλάκπουλ δεχόμενοι δυο γκολ στο φινάλε από την Μπλάκπουλ (2-2).

Ο Τζόλα έμεινε ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα απέναντι στους «πορτοκαλί» αφού στην επανάληψη δέχτηκαν πίεση και στο τέλος έσωσαν τον βαθμό.
Έτσι συμπλήρωσαν πέντε αγωνιστικές δίχως ήττα ( 3-2-0) και θέλουν να κλείσουν τον Νοέμβριο αήττητοι και σε απόσταση βολής από τα μπαράζ ανόδου.
Οι: Αμπντί ( 14/5, μέσος)- Λόιντ Ντόϊλι ( 14/1, αμυντικός) – Νάιρον Νοσγουόρθι ( 7/0, αμυντικός) – Νέουτον ( 7/0, αμυντικός) είναι λαβωμένοι ενώ στον αντίποδα ο Τζόναθαν Χόγκ ( 16/0) εξέτισε την τιμωρία του και είναι στην διάθεση του προπονητή του.

Στην παράδοση είναι χαρακτηριστικό πως από τα 18 παιχνίδια τους στο Χίλσμπορο οι γηπεδούχοι έχουν κερδίσει τα μισά (9).

Οι φιλοξενούμενοι είναι πάντα επικίνδυνοι στις «εξορμήσεις» τους αλλά ούτε εδώ θα ρισκάρω με σημείο αλλά θα πάρω τα πολλά γκολ αφού οι άμυνες και των δυο δεν φημίζονται για την αποτελεσματικότητα τους.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Over 2,5

Γιάννης Καρατζαφέρης

(1 Ψήφος)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Tσάμπιονσιπ: Λιντς- Λέστερ Φινάλε με νίκη! »